Doradztwo energetyczne

W przypadku większości obiektów istnieje możliwość obniżenia zużycia energii, strat energii, a co za tym idzie także kosztów związanych z rodzajem prowadzonej działalności bez większych nakładów inwestycyjnych. Wprowadzając w zakładzie pracy bądź przedsiębiorstwie odpowiedni system zarządzania jesteśmy w stanie zmniejszyć koszty nawet o 10%. W dalszej perspektywie oszczędności pozwolą na poczynienie większych inwestycji umożliwiających zmniejszenie znacznej części stałych kosztów.
Aby uzyskać takie efekty wymagana jest stała i szczegółowa analiza wszystkich procesów na danym obiekcie i zwrócenie uwagi nawet na te najbardziej błahe. Obecnie każda firma powinna posiadać własnego doradcę w zakresie efektywności energetycznej.

Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom firma KMK-ENERGIA oferuje kompleksowe doradztwo w zakresie efektywności energetycznej poprzez stały kontakt z certyfikowanym ekspertem ds. efektywności energetycznej. Audytor będzie do dyspozycji klienta w każdy dzień roboczym za pośrednictwem rozmów telefonicznych, telekonferencji, korespondencji mailowych w zależności od ustaleń. Na życzenie klienta mogą zostać ustalone dni, w których audytor będzie odwiedzał zakład osobiście. Pozwoli to na podjęcie trafnych decyzji przy planowaniu i realizacji inwestycji związanych ze zwiększenie efektywności energetycznej obiektu.