Pompy ciepła

WYDAJNE ŹRÓDŁO CIEPŁA

Pompy ciepła - sprawdzone źródło energii

Pompy ciepła to nowoczesne i bardzo wydajne źródło ciepła w szczególności w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną. Od kilku lat z dumą dobieramy i montujemy tego typu urządzenia u naszych Klientów. Jeśli również chcesz w swoim budynku zastosować pompę ciepła, z chęcią wybierzemy odpowiedni dla Ciebie rodzaj pompy, wykonamy odwierty oraz zamontujemy niezbędne oprzyrządowanie. Nasi specjaliści posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, aby pomóc w doborze najlepszego rozwiązania dla Twojego budynku.

Czynnik chłodniczy R290

Szybki montaż, bez odwiertów

Moc znamieniowa równa 10kW

Kompresor Copeland Scroll YHV

Praca nawet do -22℃

Przepływ wody równy 3m³/s

Ochrona jednostki IP44

Wymiar 1070x1426x557

SKUTECZNE WYKORZYSTANIE CIEPŁA

Wybierzemy odpowiednie rozwiązanie za Ciebie!

Pompy ciepła pozwalają na wykorzystanie ciepła z otoczenia do ogrzewania budynku. Dzięki temu są one bardzo ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. W zależności od potrzeb i specyfikacji budynku, istnieją różne rodzaje pomp ciepła, które można dobrać do konkretnych potrzeb. W naszej ofercie posiadamy wiele rodzajów pomp ciepła, w tym powietrze-woda, grunt-woda oraz powietrze-powietrze.
PORTFOLIO

Ostatnio wykonane instalacje

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Rodzaje pomp ciepła

Pompy ciepła powietrze-woda wykorzystują powietrze jako źródło ciepła, a następnie przekazują ciepło do wody, która jest wykorzystywana do ogrzewania budynku. Są to jedne z najpopularniejszych pomp ciepła ze względu na ich łatwość montażu i niskie koszty.
Pompy ciepła grunt-woda wykorzystują energię zgromadzoną w gruncie do ogrzewania budynku. W tym celu konieczne jest wykonanie odwiertów w ziemi i użycie specjalnych rur, które pobierają ciepło z ziemi i przekazują je do pompy ciepła. Jest to skuteczne rozwiązanie w przypadku większych domów i budynków.
Pompy ciepła powietrze-powietrze wykorzystują powietrze jako źródło ciepła i przekazują je bezpośrednio do budynku za pomocą systemu grzewczego. Są to również łatwe w montażu i stosunkowo niedrogie rozwiązanie.
PYTANIA I ODPOWIEDZI

Najczęściej zadawane pytania

Zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów. Być może znajduję się tutaj również Twoje pytanie!
Pompa ciepła to urządzenie, które do wytwarzania ciepła wykorzystuje energię ze źródeł odnawialnych – powietrza, gruntu czy wody, oraz niewielką ilość energii elektrycznej. Jednym z najważnejszych elementów pompy ciepła jest sprężarka, dzięki której ciepło z pobrane przez czynnik chłodniczy z dolnego źródła przekazywane jest do układu grzewczego.
Pompa ciepła powietrze-woda wykorzystuje ciepło zmagazynowane w powietrzu i przekazuje je do czynnika chłodniczego. Podgrzany czynnik trafia do sprężarki, gdzie następuje podwyższenie jego ciśnienia i temperatury. Kolejnym krokiem jest skraplacz. Tu gorący czynnik w postaci gazu oddaje ciepło do instalacji grzewczej i skrapla się. Po tym czynnik trafia do zaworu rozprężnego, gdzie obniża się jego ciśnienie. W ostatnim kroku czynnik ponownie trafia do parownika i cały proces się powtarza.
W doborze odpowiedniej mocy pompy ciepła pomoże Ci nasz doradca. Na początek przeprowadzi szczegółowy audyt, dzięki któremu oszacuje całkowite zapotrzebowanie budynku na ciepło. Na podstawie przeprowadzonej ankiety technicznej, określi też ilość energii potrzebnej do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Doradca zapyta Cię też o ewentualne dodatkowe oczekiwania dotyczące instalacji, dzięki czemu będzie mógł precyzyjnie określić moc urządzenia, która spełni Twoje potrzeby i zapewni Ci pełen komfort cieplny.
Nie, pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym — w odróżnieniu od tradycyjnych kotłów na paliwo stałe, nie ma potrzeby jego czyszczenia, rozpalania czy podkładania opału. Użytkowanie pompy jest czyste, ciche i całkowicie bezemisyjne.
Tak jak każde urządzenie grzewcze, również pompy ciepła do prawidłowej pracy wymagają okresowej kontroli serwisowej, polegającej na ocenie poprawności działania całego systemu. Regularne przeglądy zapewnią Twojemu urządzeniu długą, bezawaryjną, a także efektywną pracę. Coroczne przeglądy są także konieczne dla utrzymania gwarancji na system.
Masz pytania? Napisz!